Başkan Kahramandan güne özel mesaj

Van haber - Güvenlik korucuları ve şehit gazi aileleri federasyon başkanı Ayhan Kahraman 18 Mart Çanakkale zaferi yıl dönümü dolayısıyla güne anlamlı bir mesaj yolladı

Van haber -  Sevinç  ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümün de,öncelikle  bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ediyorum. 

Bu kahraman şehitlerimizin Ruhları şad, mekanları cennet olsun… Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin  Türk'üyle,Kürt'üyle ,Lazı ve Çerkez'iyle ,kadını,erkeği, ihtiyarı ve çocuğuyla vatan müdafaası için serden geçtiği,bağımsızlık için can verdiği,ezan için kan döktüğü,  her olumsuzluğa  ve yokluğa  rağmen dünya ya Türk’ün gücünü  ve inancını akıllara kazıtan kahramanlık destanıdır. 

 Çanakkale Zafer'inin 106. Yıl dönümü; ülkemizin doğusundan batısına , kuzeyinden  güneyine kısacası  her noktasında ilk günkü coşku ve  heyecanla kutlanıyor;  bugün size Türkiye'mizin en doğusun da Serhad şehri Van dan konuk oluyorum bura daki coşku , sevinç ve gurur  tıpkı;

 Çanakkale, Ordu,Antalya ve Ankara dakiyle aynı,aynı gururu,  aynı sevinci ve aynı hüznü paylaşıyoruz. Bu yüzden biz çok büyük bir ülkeyiz ve bize bu emaneti bırakan aziz şehitlerimizin emanetine asla  zarar gelmesine izin vermeyeceğiz.  Bizlerin ecdadı  yedi düvele  Çanakkale'nin geçilmeyeceğini i 18.Mart 1915 te Türk'üyle,Kürt'üyle,Azığıyla ve Çerkez'iyle öğretti.  Bugün o ecdadın torunları ise ;mevzu vatan toprağı savunması ve korunması  olduğunda bin kere daha ölmeye hazırdır. Bu vesileyle;  bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. İstiklalimizin dönüm noktası, vatan aşkının en kutsal fedakarlıklarının yaşandığı Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünü tüm milletimize  kutlu olsun.

(0432) 215 85 19
Şerefiye Mahallesi Ordu caddesi Askerlik Şubesi Yanı Van, Türkiye

Bize Ulaşın

 
 
 


 

Mail Bültenimiz
Derneğimiz İle Alakalı Tüm Haberlere Ulaşmak İçin Mail Bültenimize Abone Olabilirsiniz.